poznejte svět vozů tatra

Unikátní expozice nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici. Otevřeno od 17. listopadu 2021.


Jedinečné muzeum v Kopřivnici

Muzeum nákladních automobilů Tatra

Od 17. listopadu 2021 můžete v Kopřivnici navštívit nové muzeum, které vzniklo v rekonstruované budově bývalé slévárny automobilky Tatra v Kopřivnici. Muzeum představí na ploše více než 5000 m2 unikátní sbírku 80 nákladních vozidel a podvozků značky Tatra. Nejstarší česká automobilka je synonymem pro řadu přelomových konstrukčních řešení. Poznejte zblízka věhlas „tatrovácké koncepce“. 

Expozice zaujmou návštěvníky všech generací. Jádro sbírky tvoří původní sbírka Jiřího Hlacha, soukromého sběratele, kterou Tatra získala v roce 2015. Proč bylo vybráno pro otevření datum 17. listopadu 2021? Jedná se  právě o 1. výročí úmrtí Jiřího Hlacha.

Hledáte informace ke Slovenské strele?

Depozitář Slovenské strely se nachází sice naproti vchodu do Muzea nákladních automobilů, ale není součástí vstupenky do muzea. Návštěva depozitáře lze pouze na základě rezervace v předem vyhlášených termínech a probíhá ve formě komentované prohlídky. POZOR: Prohlídky neorganizuje Muzeum nákladních automobilů Tatra, ale naše partnerské Technické muzeum Tatra.


PROHLÍDKY SLOVENSKÉ STRELY – ONLINE PRODEJ

Hledáte informace o Technickém muzeu Tatra
(osobní automobily)?

V Technickém muzeu Tatra zůstala po odstěhování nákladních vozidel čistě osobní vozidla této světoznámé značky. Původní expozice byla doplněna o nové vozy. Více na: Tatramuseum.cz

PROVOZNÍ DOBA

BEŽNÁ PROVOZNÍ DOBA

ŘÍJEN–DUBEN: úterý–neděle 9.00–16-00
KVĚTEN–ZÁŘÍ: úterý–neděle 9.00–17.00

ÚNOROVÉ KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY MNAT

Prohlídky s průvodcem budou pro předem přihlášené zájemce probíhat každý únorový čtvrtek v 15:30.
(3. února 2022, 10. února, 17. února, 24. února 2022)

K dispozici budou dva druhy prohlídek. Základní pro dospělé návštěvníky a speciální zaměřená pro děti. Je jen na vás, zda-li vaše dítě půjde s vámi prohlídku pro dospělé, nebo vy půjdete s dětmi prohlídku určenou pro ně. Anebo každý z vás půjde tu svou prohlídku. 

Rezervace
Pokud máte zájem o prohlídku, napište na e-mail info@muzeumtatra.cz. Do předmětu uveďte Rezervace a do textu zprávy: datum, počet osob a o kterou prohlídku máte zájem.

▶ S rezervací neváhejte, kapacita prohlídek je maximálně 20 osob ve skupině. Odhadovaná délka prohlídky cca 75 min.

▶ Po rezervaci prohlídky vždy vyčkejte na potvrzovací email.

▶ Cena komentovaných prohlídek dle standardního ceníku MNAT.

▶ Nejedná se o prohlídky Slovenské strely (ty jsou zde: https://portal.colosseum.eu/tours?mrsid=264)

VSTUPNÉ

společná vstupenka
(platnost do prosince 2022)

PLATÍ PRO:

Muzea nákladních automobilů Tatra a Regionálního muzea v Kopřivnici (Technické muzeum Tatra, Lašské muzeum*, Muzeum Fojtství)
*Lašské muzeum je od 22. listopadu do poloviny roku 2022 uzavřeno z důvodu změny expozice

Základní: 300 Kč – dospělí

Snížené: 200 Kč – senioři 65+, studenti 16–26 let po předložení průkazu, děti 6–15 let, držitele průkazu: TP, ZTP, organizované návštěvy základních a středních škol – 1x pedagogický doprovod na 20 žáků zdarma

Zdarma: děti do 6 let, organizované návštěvy mateřských škol, pedagogický doprovod (1 osoba na 20 žáků/studentů), ZTP/P a doprovod k ZTP/P, držitelé průkazu člena Asociace muzeí a galerií, Zväzu múzeí na Slovensku, Rady galerií ČR, Rady galérií Slovenska a ICOM, držitelé průkazu PRESS

MUZEUM NÁKLADNÍCH
AUTOMOBILŮ TATRA

Základní: 200 Kč – dospělí

Snížené: 150 Kč – senioři 65+, studenti 16–26 let po předložení průkazu, děti 6–15 let, držitele průkazu: TP, ZTP, organizované návštěvy základních a středních škol – 1x pedagogický doprovod na 20 žáků zdarma, držitelé průkazu ISIC, ITIC, SPHERE CARD, Senior pas, Rodinný pas, Beskydy Valašsko Card

Rodinné: 500 Kč – max. 2 dospělí a až 4 děti 6–15 let

Zdarma: děti do 6 let, organizované návštěvy mateřských škol, pedagogický doprovod (1 osoba na 20 žáků/studentů), ZTP/P a doprovod k ZTP/P, držitelé průkazu člena Asociace muzeí a galerií, Zväzu múzeí na Slovensku, Rady galerií ČR, Rady galérií Slovenska a ICOM, držitelé průkazu PRESS, zaměstnaneckých průkazů Krajského úřadu MSK a vlastníci volných vstupenek Muzea Novojičínska

Edukační programy: 30 Kč


BVC-2

PARKOVÁNÍ A PŘÍSTUP

Naše adresa je: Husova 1326/13

Na silničním orientačním systému je naše muzeum označeno jako Muzeum Tatra II. (symbol nákladního automobilu). Směrovky na Muzeum Tatra I. (symbol osobního automobilu) navádí na Technické muzeum Tatra. Za železničním přejezdem u Penny Marketu na Husově ulici odbočte doleva do pěší zóny (autobusy zde mají zákaz odbočení, pro ně je určen vjezd o něco dále za garážemi). Po vjezdu do areálu jeďte doleva za Depozitář Slovenské strely. 

Muzeum nemá parkovací plochy ve svém vlastnictví. K dispozici je parkoviště, které se nachází v areálu za Depozitářem Slovenské strely (kapacita cca 35 vozidel + 3 místa pro autobusy). 

Parkovací místa vyhrazená pro handicapované jsou vedle budovy restaurace (při vjezdu do areálu vpravo). 

V případě plné kapacity lze využít i městské parkoviště vedle parkoviště Penny Marketu (odbočka před přejezdem).

Sledujte nás na sociálních sítích

Kontakt


Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice je součástí 9 muzejních míst Muzea Novojičínska. Poznávejte a objevujte s námi fascinující historii (nejen) našeho regionu.© 2021 Muzeum Novojičínska. Všechna práva vyhrazena.Tento web používá cookie. Setrváním na stránce s tím souhlasíte.